Časté dotazy

Ano, některé druhy kamene (Rula, Kavala, Porfyr) jsou vhodné do interiéru.

Při výpočtu na danou plochu dlažby nebo obkladového kamene je nutné počítat s 15 % rezervou na prořez.

Je nutné kámen před lepením důkladně očistit a napenetrovat.

Ano, po dodatečném překotvení hmoždinkami, dle typu zateplovacího systému. povrch se musí dát do lepidla s výztužnou tkaninou (perlinkou).

Ano, kámen Rula, Porfyr, Kavala (nebo oválné kameny) je vhodný pro pokládku do kameniva frakce 4/8, při síle kamene minimálně 3,5 cm.

Konečná impregnace je vhodná pro nasákavé kameny, jako například Pískovec. Tvrdé kameny (Rula, Kavala, Porfyr) je neimpregnují z důvodu minimální nasákavosti kamenů.

  • Balkánská rula (gneiss) se pyšní vynikajícími fyzikálními a chemickými vlastnostmi, mezi které patří extrémní tvrdost, odolnost proti opotřebení a vlivům počasí, minimální nasákavost a prakticky nulová pórovitost.
  • Díky výjimečné tvrdosti a odolnosti je balkánská rula (gneiss) ideální pro použití v exteriéru i interiéru, kde odolá i náročným podmínkám. Nízká nasákavost a minimální pórovitost zajišťují, že kámen neabsorbuje vodu a neznečišťuje se.

Odpověď připravujeme

Dopravu kalkulujeme individuálně dle odebraného množství a vzdálenosti.

Balkánská rula je přírodní kámen těžený v rhodopském pohoří na pomezí Bulharska a Řecka. Rula je jedinečný kámen s hrubým povrchem, který je extrémně tvrdý a nesmírně odolný vůči klimatickým podmínkám. Přírodní kámen rula je dodáván ve třech odstínech. Rezavém neboli zlato-béžovém, světle šedém a tmavě šedém. Tyto odstíny jsou dominantní barvou kamene. Ovšem kámen je přírodní produkt, u něhož není možné a snad ani žádoucí zaručit jednolitý barevný odstín. Rula je označována za jeden z nejvhodnějších a nejodolnějších materiálů pro obklady, zdivo a dlažby.

Jednoznačně nejkvalitnější přírodní kámen.

Vyznačuje se velmi velkou tvrdostí (ve stejné třídě tvrdosti jako je mramor). Z tohoto důvodu je vhodný na pojezdovou dlažbu. Dále se vyznačuje minimální nasákavostí, neváže tudíž na sebe mechy a plísně a má minimální prašnost a je tedy vhodný i do interiéru. Jeho barevná škála je v kombinaci se dřevem a kovem naprostý top v dnešním stavebnictví. Hodí se jak do roubenek, srubů, tak i do moderního designu a zahrad.

Kavalský kvarcit – křemenec se získává z lomů na okraji historické hory Paggaio v severním Řecku, v obci Kavala. To byla hora, kde král Filip II. vlastnil zlaté doly, které byly použity k finanční podpoře vojenského tažení jeho syna Alexandra Velikého. V naší nabídce naleznete tzv. šlapáky, ručně opracované ovály vhodné do zahrad jako nášlapy.

Porfyr je hornina, která obsahuje větší krystaly. Porfyr je svým složením hodně podobný žule. Na rozdíl od běžných žul ale obsahuje větší, světlé krystaly křemene. Porfyr je tak velmi populární pro nejrůznější stavby z přírodního kamene. Jeho bohatá historie a velká tvrdost a trvanlivost z něj dělají ideální materiál pro stavbu cest, chodníků, zídek  nebo dokonce jako solitér.

Dotazy budeme postupně doplňovat. Pokud není něco jednoznačné, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám odpovíme.

Přímý dovozce balkánské ruly

Jsme přímým dovozcem balkánské ruly do České republiky a výrobcem kamenné dlažby, obkladů a dalších prvků z tohoto kamene. Dodavatelem suroviny je jeden z menších kamenolomů a proto dokážeme nabídnout velmi zajímavé ceny i pro koncové zákazníky. Vyberte si z naší kolekce obkladových kamenů a udělejte si svůj domov jedinečný. Prodáváme štípaný a lámaný přírodní kámen v nepravidelných tvarech, vhodný na dlažby a obklady. Stále více bytových architektů používá v návrhu svých realizací prvky přírodních materiálů. Nechte i vy vstoupit krásu přírody do svého domova. Přírodní kámen je jedinečný stavební materiál, jeho vlastnosti vás mile překvapí. Jsou nejen estetické, ale i praktické. Jejich využití je všestranné. Lze jej použít jak na obklady a dlažby do exteriéru na chodníky, schody, podezdívky, průčelí domu, tak i do interiéru na dekorační stěny, schodiště, dlažby.

Nášlapové kameny, krasové kameny, valouny, oblázky a barevné drtě budou vždy originální dekorací ve vaší okrasné zahradě.