Rula zlato-hnědá

Popis produktu

Síla 3 až 6 cm
3 až 5 kusů do m²
Paleta 15 m²
Hmotnost palety 1 500 kg

K pokládce na nejrůznější typy povrchů jak v interiéru, tak i v exteriéru. Jedná se o neformátovaný mrazuvzdorný přírodní kámen z ruly. Vhodný pro chodníky, příjezdové cesty, parkovací stání, garáže, kolem bazénů, ale i jako velkoformátový obklad.

Zlatohnědá rula vyniká vysokou tvrdostí, minimální pórovitost a téměř žádnou nasákavostí. Její klasický šedivě-kamenný odstín s občasným rezavým zbarvením je doplněn o jemný třpytivý odlesk, způsobený malým podílem slídy. Díky svým vynikajícím technickým vlastnostem nabízí největší různorodost formátů, jednoduchou práci a minimální údržbu.. Výhodou tohoto materiálu je možnost kombinace s téměř všemi horninami vyskytujícími se u nás, proto je zlatošedá rula pro nás nenahraditelná. Jemné tóny zlaté a hnědé barvy jsou doplněny výrazným železitým odstínem, který kameni dodává jedinečnost a nezaměnitelnost s jakýmkoliv jiným druhem kamene. Nášlapy, šlapáky neboli velkoformátová dlažba jsou kameny vhodné k vytvoření chodníčků, pojezdových ploch, parkovacích stání apod. Lze z nich vytvořit celistvou plochu nebo jen samostatné nášlapy v zahradě. Díky jejich pevnosti a síle lze kameny klást jen do zeminy, štěrkového či pískového lože. V této barvě u nás můžete zakoupit též obkladový kámen (malý a velký formát), řezané pásky, formátované obklady s ručně osekanými hranami, filety, kamennou dlažbu nepravidelnou i formátovanou a stavební kámen. Nášlapy je možné klást jen do hlíny nebo štěrkového či pískového lože, při tomto způsobu pokládky se kameny nespárují.

Poznámka

Vzhledem k nepravidelnosti a masivnosti kamene je potřeba počítat se ztrátovostí 15 až 20 % – záleží na velikosti spáry, způsobu opracování kamene (řezání, opracování kladívkem apod.) a způsobu pokládky, kterou zvolíte. Z našich zkušeností s naším kamenem Vám níže uvádíme několik přepočtů množství kamene/plocha: spára cca 3-5 cm – obložíte cca 14 m² spára cca 2-3 cm – obložíte cca 12 m²

Ceny

  • 1m²
    530 Kč
  • Paleta
    7 950 Kč

Další produkty v kategorii